Kurumsal

Başhekimin mesajı

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Diş Hastanesi, planlama aşamasından itibaren Kurucu Rektörümüz Dr. Suat Günsel Hocamızın ‘Adada kıtalı gibi yaşamak’ felsefesinden hareketle, modern diş hekimliğinin gerektirdiği her türlü gereksinimi karşılayacak şekilde planlanmış ve 5 Ekim 2017 de hasta alımına başlamıştır.

Diş Hekimliğinin sekiz ayrı branşında hizmet verecek olan son teknoloji ünitlerle kurulmuş çocuk ve erişkin kliniklerimiz, tam donanımlı ameliyathanemiz, bilgisayarlı dental tomografi cihazımız ve uzman hekim kadromuz, aynı anda 14 hastaya tedavi olanağı sağlayacak kapasitededir.

Sağlık hizmetlerimiz hasta ve çalışanların güvenliği ve mutluluğu ön planda tutularak, uluslararası kalite kuralları çerçevesinde, hasta haklarına saygılı, güler yüzlü, yenilikleri takip eden, çağdaş hekimlerimizle sunulmaktadır..

Hastanemiz, alanında uzman akademisyen ve hekim kadrosu, teknik ve medikal alt yapısı ile Girne Bölgesi’nin ilk tam donanımlı diş hastanesi olma özelliğinin yanı sıra sağlık hizmeti almak amacıyla farklı ülkelerden gelecek hastalara da hizmet vermektedir. Klasik protezlerin yanısıra hastaya fonksiyon ve estetik anlamında büyük katkı sağlayan artık hepimizin bildiği implant uygulaması günümüz diş hekimliğinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bu uygulama için gereken üst düzey teknik donanımın tamamı hastanemiz bünyesinde bulunmaktadır. Tomografi cihazı ile entegre, üç boyutlu CADCAM teknolojisiyle hastalarımıza protetik diş restorasyonları yapılmaktadır..

Kliniklerimizde, son yıllarda yüz estetiğinin önemli bir bölümü olarak kabul edilen gülüş tasarımı uygulamalarını, diş ve dişeti estetiği, lazer teknolojisi ve ağartma işlemleri de kullanarak bu konuda özel eğitim almış uzman hekimlerimizle gerçekleştirmekteyiz.

Yine yaşı küçük olan, korkan veya engelli hastalarımızın tedavileri Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanemizde genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir Temel misyonumuz hastalarımıza gerekli tedavileri yaparken koruyucu, durdurucu ve iyileştirici uygulamalarla, toplumumuzun ağız-diş sağlığını optimum seviyeye getirmektir.

Dünya Sağlık Örgütünün ağız diş sağlığı konusunda 2025 yılı için belirlediği hedefler arasında beş yaş grubu çocukların % 90’ ının sağlıklı dişlere sahip olması öngörülmektedir.Bu bağlamda Erişkin diş sağlığı hizmetlerinin yanısıra bebeklikten ergenliğe kadar geçen dönemde süt ve daimi dişlerin hastalıklarının tedavisi ve koruyucu diş hekimliği uygulamaları konusunda uzman çocuk dişhekimlerimizle hizmet veriyoruz .

Toplumumuzun ağız diş sağlığı profilini düzeltmek amacıyla hastanemizde bebek ağız diş sağlığı programlarını yürütmekteyiz.

Yaşlı, hasta ve çocuklarla, engelli bireyler öncelikli hizmet verilmesi gereken gruplar olduğu için, bu hastalara hastaneye geldikleri andan itibaren özel hasta temsilcilerinden hizmet alma olanağı sağlanmakta, gerekli durumlarda evlerinden hastaneye ulaşmalarına yardımcı olunmakta veya evlerinden çıkamayan bireylere evlerinde ağız sağlığı hizmeti verilmektedir.

Sağlık hizmetlerinde uluslararası kalite standartlarında kurulan sistemimizle hastanemizin diş hekimliği hizmetlerinde sayılı referans merkezlerinden biri olacağına inanıyorum. Saygı ve sevgilerimle.

Prof. Dr. Serap Çetiner
Başhekim - Pedodonti